North High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
8.56 | Kiarra Watts | 24th | Prelims H1 | Complete Results | |
9.00 | Brita Griffin | 45th | Prelims H1 | Complete Results | |
9.10 | Ellie Sokolofsky | 54th | Prelims H1 | Complete Results | |
9.72 | Taryn Winkler | 76th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.54 | Emily Skalicky | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
30.24 | Brita Griffin | 44th | Finals H1 | Complete Results | |
31.30 | Ellie Sokolofsky | 57th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.21 | Emily Skalicky | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
1:11.22 | Kaitlynn Swanson | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
1:13.25 | Karlie Goshen | 41st | Finals H1 | Complete Results | |
1:13.37 | Grace Miller | 43rd | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:31.94 | Gabby Kramer | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:38.11 | Elle Sondag | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
2:39.53 | Abby Lovelace | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
2:44.87 | Brooklyn Champagne | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
2:48.70 | Anachelle Luz | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:44.58 | Elle Sondag | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
5:48.97 | Gabby Kramer | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
5:57.10 | Abby Lovelace | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
6:00.08 | Brooklyn Champagne | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
6:22.89 | Hannah Johnson | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:21.66 | Grace Dorsher | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
60 Meter Hurdles | |||||
11.40 | Dejong Grace | 34th | Prelims H1 | Complete Results | |
11.43 | Elise Terstriep | 38th | Prelims H1 | Complete Results | |
12.71 | Heather Nordness | 53rd | Prelims H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.28 | Relay Team | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:46.51 | SB | Relay Team | 18th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
11:25.27 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-7 | Dejong Grace | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-5 | Emily Skalicky | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
12-8 | Elsa Aslakson | 48th | Finals H1 | Complete Results | |
11-3.5 | Elise Terstriep | 60th | Finals H1 | Complete Results | |
10-8.75 | Ellie Sokolofsky | 64th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-11.75 | Grace Miller | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
27-0.5 | Elsa Aslakson | 34th | Finals H1 | Complete Results | |
26-6 | Elise Terstriep | 36th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-5 | Alea Al-juhari | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
28-7 | Helen Devitt | 43rd | Finals H1 | Complete Results | |
25-8 | Teegan Nordstrom | 58th | Finals H1 | Complete Results | |
25-7 | Audrey Berg | 61st | Finals H1 | Complete Results | |
24-3 | Hannah Devine | 66th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
60 Meter Dash | |||||
7.71 | Jacob Brosius | 37th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.73 | Eli Viestenz | 38th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.76 | Jack Binfet | 44th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.80 | Samuel Nyemah | 48th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.83 | Alex Flores | 53rd | Prelims H1 | Complete Results | |
8.23 | Jake Corcoran | 63rd | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.68 | Caden Boutwell | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
24.86 | Jacob Brosius | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
57.80 | Alex Flores | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
59.80 | Jaeger Steinmetz | 48th | Finals H1 | Complete Results | |
1:00.15 | Tristan Kramlich | 50th | Finals H1 | Complete Results | |
1:02.33 | Tobi Shorunke | 57th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:03.81 | Alex Luz | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:08.79 | Sam Harmon | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
2:13.47 | Philip Dowdell | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
2:15.63 | Gabe Sagvold` | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
2:20.48 | Jon Geske | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
2:24.57 | Luke Yokom | 49th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:29.99 | Alex Luz | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4:40.64 | Caleb Yokom | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4:52.01 | Sam Harmon | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
4:55.50 | Gabe Sagvold` | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
5:01.71 | Braxton Middaugh | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
5:48.24 | Evan Watkin | 57th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:43.79 | Owen Sondag | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
11:09.86 | Bridger Scraper | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:38.39 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:52.99 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:10.38 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Jake Corcoran | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-5.5 | Caden Boutwell | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
17-8.75 | Jake Corcoran | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
17-8.25 | Samuel Nyemah | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
16-8 | Eli Viestenz | 41st | Finals H1 | Complete Results | |
15-8.25 | Junior Surpris | 53rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Mason Gustafson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
8-6 | Chase Novotny | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
8-6 | Devvin Tisch | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
39-0 | Tyler Schweigert | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
37-4 | Jacob Weist | 40th | Finals H1 | Complete Results | |
37-1 | Ben Brekke | 41st | Finals H1 | Complete Results | |
36-1 | Junior Surpris | 47th | Finals H1 | Complete Results |